Grudzień 2021

Przestrzeń otwarta dla seniorów i studentów. Nowy standard w projektowaniu miejsc wspólnych

W siedzibie Wydziału Leśnego i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu właśnie otwarto dwie unikalne sale dla studentów i seniorów – znalazło się w nich miejsce na szlachetne materiały, meble polskich producentów i mnóstwo praktycznych rozwiązań służących bezpieczeństwu i wygodzie osób starszych. To przykład zupełnie nowego spojrzenia na projektowanie przestrzeni, w której odbywają się nieformalne interakcje. W sam raz na czasy, w których znów będziemy szukać możliwości spotkań.

Nagrody dla absolwentów UPP

Na posiedzeniu Rektorskiej Komisji ds. Nagród i Wyróżnień dla Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu z dnia 25 listopada 2021 roku przyznano nagrody i wyróżnienia dla studentów i absolwentów naszego Uniwersytetu za rok akademicki 2020/2021.Niestety ze względu na trwającą pandemię  wręczenie nagród nie mogło odbyć się tradycyjnie na ostatnim w roku posiedzeniu Senatu. Studenci odebrali wyróżnienia na Wydziałach.

Konkurs na najlepszą pracę magisterską o tematyce związanej z ochroną środowiska i przyrody

Wojewoda Wielkopolski ogłasza konkurs na najlepszą pracę magisterską o tematyce związanej z szeroko rozumianą ochroną środowiska i przyrody w dziedzinie rolnictwa, leśnictwa, gospodarki wodnej i zagospodarowania przestrzennego na obszarze województwa wielkopolskiego.

Wkład naukowców Wydziału Leśnego i Technologii Drewna do dyskusji nad programem Zielony Ład oraz przyszłą strategią leśną Unii Europejskiej

Gabinet Komisarza Unii Europejskiej ds. Rolnictwa oraz Dyrekcja Generalna ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich (AGRI) przesłały podziękowania za osobisty wkład prof. dr. hab. Piotra Łakomego Dziekana Wydziału Leśnego i Technologii Drewna (WLD) UPP oraz za zaangażowanie pracowników WLD w publiczną dyskusję nad programem Unii Europejskiej o nazwie Zielony Ład oraz nad przyszłą Strategią Leśną Unii Europejskiej.