Czerwiec 2022

August hr. Cieszkowski we wspomnieniach – konferencja z okazji 180. rocznicy osiedlenia się filozofa i społecznika w Wierzenicy

W dniach 20-21 czerwca br. odbyła się konferencja z okazji 180. rocznicy osiedlenia się Augusta Cieszkowskiego, patrona Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, w Wierzenicy, miejscu w którym żył i spoczywa.

Kierunki zootechnika oraz w grupie o żywieniu i żywności Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu najlepszymi w Polsce

Kierunki zootechnika oraz o żywieniu i żywności prowadzone na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu ocenione zostały jako najlepsze w Polsce według Rankingu Kierunków Studiów Perspektywy 2022. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu w kategorii uczelnie rolnicze znalazł się na podium zajmując drugie miejsce.

Skąd się biorą innowacje? - nowy numer Wieści Akademickich

Placówki naukowe w Polsce nie dysponują wielomilionowymi budżetami na badania i rozwój, a mimo to wielu naukowców potrafi z sukcesem tworzyć nowe technologie, wynalazki oraz innowacyjne rozwiązania. Co zatem decyduje o organizacyjnej innowacyjności i kreatywnych postawach? Nie można przecież nikogo zmusić do innowacyjności, tak jak nie można zmusić rośliny, aby rosła.

Podziękowanie za pomoc uchodźcom mieszkającym w Zielonce

Od miesiąca gościmy w Zielonce ponad 20 uchodźców z Ukrainy. Serdecznie dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli za dotychczas okazane wsparcie, dzięki, któremu możemy zapewnić naszym gościom z Ukrainy gościnę i tym samym pomóc przetrwać trudne chwile. Państwa zaangażowanie i  wrażliwość  oraz chęć niesienia bezinteresownej pomocy potrzebującym są w dzisiejszych czasach bardzo potrzebne.