Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Wrzesień 2019 | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Wrzesień 2019

Zajęcia profesora Michaela Grossmana na UPP

Choć na naszej uczelni wrzesień to wciąż miesiąc wakacyjnego spokoju, na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach odbywały się zajęcia dla doktorantów. Pracownicy WMWZ, prof. Maciej Szydłowski oraz prof. Tomasz Strabel, wykorzystali obecność w Europie znakomitego amerykańskiego profesora Michaela Grossmana z Uniwersytetu w Illinois i zaprosili go do przeprowadzenia czterodniowych zajęć dla doktorantów i doktorantek z tematyki pisania artykułów naukowych. Profesor Grossman specjalizuje się w genetyce zwierząt i modelowaniu matematycznym.

Prezentacja oferty technologicznej UPP

W dniach 25-26 września 2019 r. w Biocentrum UPP miała miejsce Konferencja pt. The technology transfer in agriculture – from university research to innovation, podczas której, w ramach projektu nr 005/RID/2018/19 pn. "Wielkopolska Regionalna Inicjatywa Doskonałości w obszarze nauk o życiu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu", Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przygotowało stoisko wystawiennicze, na którym zaprezentowana została oferta technologiczna Uniwersytetu.

NOWY JEDWABNY SZLAK NA UNIWERSYTECIE PRZYRODNICZYM W POZNANIU

W dniach 24 – 28 września 2019 Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu gościł ponad 100 prezydentów, rektorów i naukowców największych uczelni rolniczych Chin oraz krajów należących do Silkroad Agricultural Education and Research Innovation Alliance. Projekt ma na celu intensyfikację współpracy naukowej i dydaktycznej na rzecz postępu branży rolniczej.

 

Finały VIII edycji ogólnopolskich konkursów dla serwisantów maszyn rolniczych „Mechanik na Medal”

Na  Międzynarodowej Wystawie  Rolniczej Agro Show 2019 odbyły się finały VIII edycji ogólnopolskich konkursów dla serwisantów maszyn rolniczych „Mechanik na Medal” i „Młody Mechanik na Medal”. Konkursy organizowane są przez Polską Izbę Maszyn i Urządzeń Rolniczych, pod patronatem merytorycznym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Ogółem w obydwu konkursach uczestniczyło ponad 200 osób. Jury pod przewodnictwem prof. dr. hab. inż. Czesława Rzeźnika wyłoniło laureatów.

 

UNIWERSYTET PRZYRODNICZY W POZNANIU NA POZNAŃSKIM SALONIE MATURZYSTÓW

Tradycyjnie już na początku roku szkolnego spotkaliśmy się z tegorocznymi maturzystami i kandydatami na studia podczas Targów Edukacyjnych PERSPEKTYWY -  Poznański Salon Maturzystów 2019. Wydarzenie odbyło się 23 i 24 września br. w Centrum Wykładowo-Konferencyjnym Politechniki Poznańskiej.

 

Komunikat w sprawie zajęć nadprogramowych

1) Zajęcia nadprogramowe mają na celu wyrównanie lub podniesienie wiedzy z zakresu szkoły średniej. Udział w tych zajęciach jest dobrowolny.

2) W bieżącym roku akademickim Uczelnia proponuje 20-godzinne kursy z chemii, fizyki i matematyki.

3) Zajęcia mają charakter konsultacyjno-rachunkowy i są realizowane w grupach 20-osobowych. Cena kursu wynosi 90,- zł.

Doktoranci i studenci UPP nagrodzeni w Konkursie Polskiego Towarzystwa Zootechnicznego na najlepszą pracę doktorską i magisterską.

W XII edycji Konkursu Polskiego Towarzystwa Zootechnicznego na najlepszą pracę doktorską nagrodę otrzymali doktoranci UPP: dr inż. Barbara Stefańska za pracę „Mikrobiologiczne, biochemiczne i immunologiczne wskaźniki towarzyszące wystąpieniu subklinicznej kwasicy żwacza (SARA) u krów mlecznych”, wykonaną pod kierunkiem prof. dr. hab. Włodzimierza Nowaka (nagroda II) oraz dr inż.

Strony

WYDZIAŁY