Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

niedziela, Wrzesień 26, 2021

wrz
17
wrz/17 09:00 - wrz/30 17:00

Palmiarnia Poznańska
Matejki 18, 60-767 Poznań

Delfiny słodkowodne i morświny. Najbardziej zagrożone walenie świata - wystawa

Wersja do wydrukuWersja do wydruku

17 września zostanie otwarta wystawa, organizowana przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu oraz Palmiarnię Poznańską, prezentująca wszystkie gatunki delfinów słodkowodnych i morświnów w postaci idealnie odwzorowanych makiet w skali 1:1. Autorami wystawy są Piotr Przyłucki ze Stowarzyszenia Castellum Nostrum oraz Prof. dr hab. Piotr Tryjanowski, kierownik Katedry Zoologii, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

W tym dniu organizatorzy zapraszają także na nocne zwiedzanie Palmiarni od g. 20:00, do 02:00 w nocy. Wśród licznych materiałów edukacyjnych znajdą się również quizy i zagadki, dedykowane dzieciom.

 Celem ekspozycji jest popularyzacja wiedzy dotyczącej tych zwierząt, a także ekologii i zanieczyszczenia środowiska oraz zwrócenie uwagi na ochronę zagrożonych gatunków i ograniczenie  różnorodności biologicznej, wynikające ze zmian klimatu.

 

Więcej informacji można znaleźć w załączniku. 

 

 

Powiązane materiały

ZałącznikRozmiar
Image icon Plakat informacyjny447.79 KB
wrz
26
wrz/26 11:00 - paź/10 15:00

Bieg charytatywny Race for the Cure pod patronatem Rektora UPP

Wersja do wydrukuWersja do wydruku

Race for the Cure® jest największą europejską imprezą sportową dedykowaną zdrowiu kobiet. Wspiera organizacje i szpitale w zbieraniu funduszy do walki z rakiem piersi oraz w podnoszeniu świadomości profilaktyki.
To  sportowe święto łączy tych, którzy chorują lub wyzdrowieli, ich rodziny i przyjaciół oraz osoby zdrowe podczas 3 km marszu lub 6 km biegu. 

 

Od niedzieli 26 września do niedzieli 10 października będziemy biegać i maszerować, aby wesprzeć pacjentki, walczące z rakiem piersi w całej Europie. Stwórzmy różową inwazję na Facebooku, Instagramie i YouTube, udostępniając zdjęcia z każdego zakątka Europy, biegając i maszerując w swoim Race for the Cure łączymy się, bo razem jesteśmy silniejsi!

 

Więcej informacji o biegu można znaleźć na stronie www

 

 

WYDZIAŁY