Zielona terapia - konferencja "Hortiterapia jako element wspomagający leczenie tradycyjne"

sie
sie/23 10:00

Kolegium Zembala UPP, ul. Dąbrowskiego 159, 60-594 Poznań

Już po raz szósty 23 sierpnia 2023r. na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu odbędzie się konferencja "Hortiterapia jako element wspomagający leczenie tradycyjne". Podczas wydarzenia spotkają się naukowcy, specjaliści i pasjonaci hortiterapii, którzy przedstawią swoje badania i doświadczenia związane z wyjątkowym związkiem człowieka z roślinami i otaczającą nas przyrodą oraz pozytywnym wpływem aktywnego udziału w działaniach ogrodniczych na ogólne samopoczucie.

Podczas konferencji zaprezentowany zostanie różnorodny program obejmujący tematykę związku dźwięku, zieleni i terapii ogrodniczych w kontekście dobrostanu i zdrowia psychicznego człowieka. Uczestnicy będą mieli okazję posłuchać wykładowców, którzy zaprezentują swoje badania i doświadczenia z zakresu różnych aspektów hortiterapii.

Prof. Agnieszka Krzymińska-Bródka z Katedry Roślin Ozdobnych, Dendrologii i Sadownictwa UPP, przedstawi swoje badania na temat wpływu dźwięków natury na ludzkie samopoczucie i zdrowie psychiczne. Natomiast dr inż. Piotr Lewandowski z Katedry Budownictwa i Geoinżynierii oraz dr inż. Jolanta Lisiecka, z Katedry Warzywnictwa UPP, podzielą się swoimi badaniami i spostrzeżeniami na temat roli zieleni w środowisku miejskim. To tylko niektóre zagadnienia, które poruszone zostaną podczas Konferencji, wzbogacającej wiedzę na temat roli natury i ogrodnictwa w procesie terapeutycznym oraz ukazanie korzyści płynących z aktywnego kontaktu z roślinami i środowiskiem naturalnym.

Wydarzenie to przestrzeń dla badaczy, specjalistów w dziedzinie psychologii, pedagogiki i terapii, a także dla wszystkich zainteresowanych tematyką hortiterapii, aby wymieniać się wiedzą i doświadczeniami. Uczestnicy będą mieli również możliwość praktycznego doświadczenia hortiterapii i zapoznania się z różnymi aspektami działania zielonych terapii podczas zaplanowanych warsztatów.

Szczegółowe informacje dotyczące konferencji i rejestracji dostępne są na stronie internetowej http://www.hortiterapia.edu.pl/konferencja.html