Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility UMIEJĘTNOŚCI INFORMATYCZNE I ZARZĄDZANIE INFORMACJĄ | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

UMIEJĘTNOŚCI INFORMATYCZNE I ZARZĄDZANIE INFORMACJĄ

SZKOLENIA PROPONOWANE W OBSZARZE

UMIEJĘTNOŚCI INFORMATYCZNE I ZARZĄDZANIE INFORMACJĄ

 

 1. Obsługa programów do prezentacji multimedialnych (PowerPoint, Prezi, Emaze).

 

Czas trwania szkolenia: 18h

Ilość edycji: 2

Tematyka szkolenia skupia się wokół narzędzi niezbędnych podczas codziennej pracy dydaktyka. Prezentacje multimedialne stały się nieodzownym elementem każdego wykładu czy warsztatu. Uczestnicy/czki kursu poznają różne programy multimedialne oraz ich funkcjonalności. Wśród poruszanych zagadnień znajdą się m.in. wykorzystywanie materiałów wideo w prezentacjach, sposoby wizualizacji danych czy tworzenie prostych animacji. Nie zabraknie podstawowej wiedzy na temat planowania treści i komponowania atrakcyjnego i skutecznego przekazu.

 

2. Tworzenie i komponowanie infografik i slajdów.

 

Czas trwania szkolenia: 14h

Ilość edycji: 2

Szkolenie zwiększające umiejętności wykorzystywania programów informatycznych do tworzenia przejrzystych i zrozumiałych grafik. Uczestnicy/czki szkolenia będą mieli okazję poznać techniki dopasowania treści do odbiorcy, podstawy projektowania graficznego oraz selekcji materiałów. Na kursie zostaną przedstawione zagadnienia powiązane z estetyką jak i zasadami doboru kolorystyki.

 

3. Blended learning: tworzenie treści do materiałów dydaktycznych w formule e-learning.

 

Czas trwania szkolenia: 12h

Ilość edycji: 2

Blended learning czyli hybrydowa metoda kształcenia skupia się na połączeniu tradycyjnych technik nauczania oraz wykorzystywania nowoczesnych środków przekazu. Szkolenie ma na celu przybliżenie Uczestnikom/czkom Programu możliwości, które są związane z modelem zdalnego nauczania. Program zakłada przedstawienie dostępnych platform e-learningowch oraz tworzenie e-kursu wraz z dopasowaniem treści do potrzeb osób niepełnosprawnych. W trakcie kursu wskazane zostaną dobre oraz złe praktyki jak i metody monitorowania i badania efektywności szkolenia.

 

4. Wykorzystanie mediów społecznościowych w procesie dydaktycznym.

 

Czas trwania szkolenia: 6h

Ilość edycji: 3

Program szkolenia skupia się wokół przedstawienia możliwości płynących z mediów społecznościowych w kontakcie ze słuchaczami. Uczestnicy/czki Programu dowiedzą się, które social media najlepiej wspomogą pracę dydaktyka. W trakcie szkolenia zostaną poruszone sposoby prowadzenia grup 
w serwisach społecznościowych, bloga oraz forum. Trenerzy przekażą wiedzę dotyczącą m.in. content marketingu oraz prowadzenia transmisji live.

 

5. Środowisko R - zastosowanie w praktyce.

 

Czas trwania szkolenia: 21h

Ilość edycji: 2

Zajęcia dotyczące elementarnego języka programowania dla Bioinformatyki. Pozwala na przedstawianie i analizę danych statystycznych. Uczestnicy/czki Programu nauczą się podstaw programowania, analizy i wizualizacji danych oraz ich późniejszego eksportu. Szkolenie zakłada przedstawienie technik przygotowania danych i późniejszych operacji na nich. 

 

 

WYDZIAŁY