Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Marzec 2024 | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Marzec 2024

O rolnictwie i agrobiznesie u progu technologicznej rewolucji w najnowszych Wieściach Akademickich

wieści akademickie

Przyszłość rolnictwa kształtuje się dzięki badaniom, innowacjom oraz rozwijaniu potencjału w sektorze rolno-spożywczym. To dzięki nim możliwe są rozwój i wdrażanie najnowocześniejszych technologii, takich jak sztuczna inteligencja, robotyka i platformy cyfrowe. Umożliwiają one także adaptację do zmian klimatycznych, zaspokajanie coraz większego zainteresowania zrównoważoną produkcją. Dzięki nim ludzkość może dostosowywać się do wyzwań globalizacji w handlu i rosnącego zapotrzebowania na żywność.

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki 2024 o sztucznej inteligencji

uczestnicy konferencji w sali prosektorium Uniwersyteckiego Centrum Dobrostanu i Zdrowia Zwierząt

Dziś na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu w Uniwersyteckim Centrum Dobrostanu i Zdrowia Zwierząt odbyła się konferencja prasowa, zapowiadająca Poznański Festiwal Nauki i Sztuki. W dniach 15-20 kwietnia 2024 roku już po raz 27. Poznań stanie się areną fascynujących spotkań naukowych i artystycznych, podczas których naukowcy inspirują uczestników swoją wiedzą, odkryciami i swoją twórczością. Podczas konferencji prasowej dr hab. Paweł Kołodziejski zaprezentował także nową inwestycję Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach oraz najnowsze badania związane z tą tematyką.

Konferencja pt. „Jakość żywności – od producenta do konsumenta” podczas targów LABS EXPO na MTP

Sala seminaryjna z monitorem na którtym znajdują się slajdy z prezentacji; slajd przedstawia napis dobrostan i profilaktyka

W dniach 19-20 marca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się największe w Polsce Targi Wyposażenia i Sprzętu Laboratoryjnego LAB EXPO.  Były doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i wiedzy oraz nawiązywania kontaktów pomiędzy przedstawicielami świata biznesu i nauki.

UPP wraz z influencerami o ujarzmianiu bestii

prowadzący kanał Historia Bez Cenzury

W czasach kryzysu gospodarczego, gwałtownych zmian klimatycznych i dużych niepokojów geopolitycznych, jeszcze ważniejsze niż dotychczas jest wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii. Farmy wiatrowe, fotowoltaiczne, pozyskiwanie energii z siły wody to przykłady najbardziej znane, ale też coraz częściej mówi się o energii wodorowej czy niesamowitym potencjale biogazowni. Aby popularyzować tę istotną dla naszej przyszłości wiedzę, Dział Marketingu i Komunikacji UPP nawiązał współpracę z twórcami youtubowego cyklu „Historia bez cenzury”. Zobaczcie jak wyglądało ujarzmianie bestii!

Strony

WYDZIAŁY