Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Absolwent UPP z nagrodą Gigant „Gazety Wyborczej” | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Absolwent UPP z nagrodą Gigant „Gazety Wyborczej”

Absolwent biologii na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu Patryk Kokociński, został laureatem nagrody przedsiębiorczy Gigant, przyznawanej przez poznańską redakcję "Gazety Wyborczej".

Człowiek, który się suszy nie kłania, jak piszą organizatorzy konkursu, Patryk Kokociński miał w planach zostać na doktoracie, ale stwierdził, że z wiedzy zdobytej na studiach zrobi    grafika przedstawia człowieka trzymającego puchar na szczycie góry lepszy pożytek na rodzinnej roli. Obecnie walczy o wodę, ale też o dziką przyrodę i przywraca rolniczemu krajobrazowi gatunki, które z niego zniknęły na skutek szkodliwych działań rolniczych. Absolwent UPP przywraca dziką przyrodę i rolniczy krajobraz, łącząc tradycję z nowoczesnym podejściem. Walka o wodę i retencję w sieci melioracyjnej to jego kluczowe działania. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom ograniczył zużycie nawozów o 50%. Jego misją jest przekonanie, że rolnictwo i ekologia mogą i powinny współistnieć. Razem z bratem Karolem i partnerem Łukaszem założył stowarzyszenie "Życie na Pola" i kontynuuje swoją działalność.

Uroczysta gala wręczenia nagród Giganta zorganizowana została 16 września, w Teatrze Polskim w Poznaniu.

Rzeczniczka prasowa UPP