Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Drugie spotkanie z cyklu „Wszystko co chcielibyście wiedzieć o wirusie SARS-CoV- 2 oraz szczepionkach przeciw COVID 19. | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

10 marca 2021 r. odbyło się drugie spotkanie z cyklu „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o wirusie SARS-CoV-2 oraz szczepionkach przeciw COVID-19”. Tym razem oprócz tradycyjnego spotkania z ekspertem dr. hab. n. med. Piotrem Rzymskim z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, podsumowany został rok funkcjonowania Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w okresie pandemii.

W pierwszej części spotkania dr  hab. n. med. Piotr Rzymski przedstawił najnowsze informacje dotyczące szczepień przeciw COVID-19 oraz omówił skuteczność szczepionki wektorowej Astra  Zeneca, którą zaszczepieni zostali nauczyciele akademiccy Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Ekspert zwrócił uwagę, że preparat AstraZeneca tak samo, jak szczepionki RNA Pfizera, czy Moderny chronią przed powikłaniami i ciężkim przebiegiem COVID-19. Dr hab. n. med. Piotr Rzymski zaznaczył także, że każda szczepionka, aby została dopuszczona do użytku musi spełniać odpowiednie wymogi: musi mieć dobry profil bezpieczeństwa, być dobrze tolerowana przez osoby, które ją otrzymują oraz musi spełnić wymóg skuteczności. Po prezentacji odbyła się seria dodatkowych pytań.

W dalszej części spotkania szczegółowo omówione zostały aktualne wyzwania w funkcjonowaniu UPP związane z trwającą pandemią. Wśród prelegentów wysłuchać można było: prof. UPP dr hab. Joannę Zeyland (Koordynatorkę działań UPP wspierających walkę z pandemią), mgr. Roberta Fabiańskiego (Kanclerza UPP), mgr. Roberta Filas (Kierownika BHP i OP) oraz mgr Dagmarę Kubską-Matysiak (Kierowniczkę Centrum Wsparcia i Rozwoju UPP).

Nagranie spotkania będzie dostępne na naszym kanale YouTube.

W spotkaniu uczestniczyło ponad 120 osób.

Rzeczniczka prasowa UPP