Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Międzyuczelniany turniej piłkarski dla pracowników UPP | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Międzyuczelniany turniej piłkarski dla pracowników UPP

W Centrum Kultury Fizycznej 3 grudnia 2022 r. z inicjatywy Dziekana Wydziału Leśnego i Technologii Drewna odbył się turniej halowej piłki nożnej dla pracowników uczelni, połączony z I Memoriałem Mariusza Dembińskiego.

zdjęcie z imprezy sportowej Do rywalizacji przystąpiły łącznie cztery zespoły reprezentujące trzy poznańskie uczelnie: Uniwersytet im. Adama w Poznaniu, Politechnika Poznańska i Uniwersytet  Przyrodniczy w Poznaniu. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał prorektor ds. studiów UPP prof. dr hab. Piotr Ślósarz, który przywitał rodzinę i bliskich prof. Mariusza Dembińskiego, przybyłych gości oraz zawodników i kibiców.

Rywalizacja toczyła się w przyjaznej atmosferze, choć nie brakowało także emocjonujących momentów. Najlepszym zespołem okazała się ekipa z Politechniki Poznańskiej, która wyprzedziła Zespół Orłów Rektora UAM, brązowy medal powędrował do reprezentantów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Najlepszym zawodnikiem Turnieju został Piotr Zbąszyniak, a najlepszym interwencjami wykazał się bramkarz Marek Jankowiak, obaj zawodnicy z Politechniki Poznańskiej.

W skład drużyny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu wchodzili: Paweł Drgas, Bartosz Glina, Dariusz Jaśkowiak, Jan Jaśkowiak, Sławomir Juryta, Piotr Łakomy, Marcin Wieczyński, Krzysztof Okupski, Łukasz Wiatr, Andrzej Mendel i Krzysztof Palot.

„Aktywność fizyczna to podstawa zdrowego stylu życia, dlatego takie inicjatywy są bardzo pożądane i stwarzają możliwość do tego, aby spędzać aktywnie czas w gronie znajomych.   Dodatkowo, kiedy pojawia się element rywalizacji, to jeszcze bardziej nas to mobilizuje, zwiększając chęć do gry i radość. Cieszę się, że po przerwie spowodowanej pandemią, mogliśmy wznowić tak lubiane przez pracowników Uczelni rozgrywki, a przy okazji upamiętnić wybitną postać w osobie Mariusza Dembńskiego” – podsumowuje mgr Sławomir Juryta, kierownik CKF i współorganizator wydarzenia.

Po zakończeniu turnieju, przy wspólnym oficjalnym obiedzie wspominano minione edycje turnieju, a także sukcesy Mariusza Dembińskiego, którego imieniem nazwano zawody. Zmarły w tym roku prof. UAM dr hab. Mariusz Dembiński był pedagogiem społecznym i opiekuńczym, wieloletnim nauczycielem akademickim, związanym z zespołem piłkarskim Orły Rektora UAM.

Tekst: Sławomir Juryta, kierownik CKF UPP
Redakcja: Iwona Cieślik, rzeczniczka prasowa UPP