Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Nowa jakość sal Studium Języków Obcych | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Nowa jakość sal Studium Języków Obcych

Studium Języków Obcych przeszło gruntowny remont, który objął siedem sal dydaktycznych. Wyremontowane pomieszczenia nie tylko prezentują się nowocześnie, ale są także dostosowane do współczesnych standardów technologicznych. Wpłynie to na jakość nauczania i stworzenie interaktywnego środowiska wspomagającego proces nauki języków obcych. 

 

 

Sale do nauki języków obcych zostały poddane starannej renowacji, obejmującej ściany, podłogi, a także dostosowanie do najnowszych standardów  siedem kobiet w nowej sali Studium Języków Obcych  bezpieczeństwa i dostępności. Nowoczesne i ergonomiczne wyposażenie sal, w tym nowe meble, tworzą atrakcyjne i funkcjonalne przestrzenie edukacyjne, sprzyjające skupieniu i efektywności nauki. 

 

Głównym elementem modernizacji są nowoczesne ekrany, które zostały zainstalowane w każdym pomieszczeniu. Wyposażone w najnowocześniejsze technologie, umożliwiają interaktywne prezentacje, co pozwala nauczycielom angażować studentów w sposób bardziej efektywny, a różnorodność narzędzi dydaktycznych umożliwia zindywidualizowane podejście do nauczania.  

 

„Nowe ekrany umożliwiają korzystanie z interaktywnych narzędzi dydaktycznych, co ułatwia pracę nauczycieli i tym samym zwiększa zaangażowanie studentów. Dostęp do różnorodnych narzędzi edukacyjnych pozwala na przygotowanie interesujących zajęć, a to sprawia, że stają się one bardziej atrakcyjne i dostosowane do różnych stylów nauki” – mówi mgr. Anna Binczarowska, kierowniczka Studium Języków Obcych UPP.  

 

Oprócz interaktywnych ekranów, sale zostały wyposażone w rozbudowaną infrastrukturę internetową, umożliwiającą swobodne korzystanie z różnorodnych urządzeń i narzędzi edukacyjnych. 

 

Modernizacja sal do nauki języków obcych została w dużym stopniu dofinansowana ze środków unijnych pozyskanych przez Uczelnię na poprawę dostępności warunków kształcenia dla osób o szczególnych potrzebach, w tym z niepełnosprawnościami.  

 

To już staje się uczelnianym standardem, że sale zostały zaprojektowane w taki sposób, by w zajęciach mogli uczestniczyć na równych prawach studenci i studentki z niepełnosprawnościami ruchowymi, problemami ze wzrokiem, słuchem i innymi trudnościami. „We wszystkich salach zostały poszerzone drzwi. Zadbaliśmy o regulację dopływu światła. Podłogi i ściany są w kontrastujących ze sobą kolorach. Studium Języków Obcych korzysta z zasobów multimedialnych, co zwiększa dostępność metod dydaktycznych. We wszystkich salach zamontowano interaktywne monitory dotykowe, a w części na uchwytach z tzw. windami, co umożliwia płynne regulowanie ich wysokości” - wymienia kierowniczka projektu Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu jako dostępna uczelnia bez barier, Karolina Salis-Maciejewska. Nowa aranżacja mebli zastosowana w salach zapewnia również pole manewrowe dla wózka, bądź też zapewnia możliwość swobodnego przestawienia krzeseł i stołów. 

 

 "W kolejnych latach zamierzamy pozyskiwać i angażować kolejne środki między innymi na poprawę akustyki sal dydaktycznych i komputerowych. Osiąga się ten cel poprzez zamontowanie na ścianach specjalnych paneli dźwiękochłonnych. Istotne jest też zapewnienie regulowanej wysokości blatu, ergonomicznych siedzisk, klawiatur z powiększoną czcionką” – dodaje Karolina Salis-Maciejewska. Taka aranżacja poprawia komfort uczenia się osobom, które mają kłopoty ze wzrokiem lub ograniczone możliwości ruchowe.  

 

Odnowienie sal dydaktycznych Studium Języków Obcych to krok w kierunku nowoczesnej edukacji. Nowe ekrany i narzędzia dydaktyczne otwierają przed studentami i nauczycielami szerokie możliwości rozwoju, tworząc przyjazne i innowacyjne środowisko nauki. To inwestycja w przyszłość edukacji językowej, mająca przynieść wymierne korzyści obecnym i przyszłym pokoleniom studentów. 

 

Iwona Cieślik

Rzeczniczka prasowa UPP

sala studium języków obcych, krzesła łatki, w tle okno sala studium języków obcych, krzesła łatki, w tle okno sala studium języków obcych, krzesła łatki, w tle okno ​​​​​​​ sala studium języków obcych, krzesła łatki, w tle okno. Z lewej strony stoi czterech mężczyzn w garniturach, ​​​​​​​

WYDZIAŁY