Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Prof. Jacek Dach powołany do Rady Koordynacyjnej ds. Sektora Biogazu i Biometanu | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Anna Moskwa, Minister Klimatu i Środowiska powołała prof. dr. hab. Jacka Dacha na członka Rady Koordynacyjnej ds. Rozwoju Sektora Biogazu i Biometanu.

Do zadań Rady Koordynacyjnej należy w szczególności monitorowanie realizacji postanowień Porozumienia o współpracy na rzecz rozwoju sektora biogazu i biometanu, którego celem jest  wspieranie rozwoju sektora biogazu i biometanu w Polsce. Porozumienie i działanie Rady Koordynacyjnej mają pomóc w maksymalizacji tzw. local content, czyli udziału polskich przedsiębiorców oraz technologii w łańcuchu dostaw na potrzeby budowy i eksploatacji krajowych biogazowni i biometanowni oraz rozwoju rynku i powszechnego zastosowania biogazu i biometanu w gospodarce. W skład Rady Koordynacyjnej wchodzi co najmniej 21 członków powołanych przez ministra właściwego do spraw klimatu.

Rzeczniczka prasowa UPP