Rektorzy spotkali się ze studentami z Ukrainy

W środę, 2 marca, odbyło się spotkanie Rektora UPP prof. dr hab. Krzysztofa Szoszkiewicza oraz Prorektora ds. studiów prof. dr hab. Piotra Ślósarza ze studentami ukraińskimi studiującymi na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.

Podczas spotkania Rektorzy przedstawili możliwe formy wsparcia od finansowych – zapomogi, stypendia socjalne, zwolnienie opłat za studia i akademiki, po pomoc psychologiczną oferowaną  przez Centrum Wsparcia i Rozwoju UPP. Rektor zapowiedział, że podejmowane są działania mające na celu ułatwienie osobom kształcącym się obecnie na terytorium Ukrainy, kontynuowanie edukacji nie tylko na Naszej Uczelni, ale również w Zespole Szkół Przyrodniczych. Rektorzy dopytywali również o formy potrzebnej pomocy. „Proszę Państwa, abyście wskazywali, czego Wy lub Wasze rodziny potrzebujecie i w jaki sposób jeszcze możemy Wam pomóc” - mówił podczas spotkania prof. dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz. Rektorzy zapewnili również studentów z Ukrainy, że nikogo Uczelnia nie zostawi bez pomocy i potwierdzili swoje pełne wsparcie w tym trudnym czasie.

W spotkaniu wzięła udział również Karolina Brzóska z Sekcji Studenckich Spraw Bytowych, która pozostaje w ciągłym kontakcie ze studentami z Ukrainy, zapewniając im pomoc we wszelkich sprawach formalnych związanych ze wsparciem socjalnym.

Rzeczniczka prasowa