Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Stowarzyszenie Przyjaciół Wydziału Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii - współpraca dla rozwoju nauki i gospodarki | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu od roku funkcjonuje Stowarzyszenie Przyjaciół Wydziału Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii (WROiB). Jego misją jest zacieśnianie więzi wewnątrz Wydziału oraz wspieranie współpracy między Uczelnią a przedsiębiorstwami, instytucjami, organizacjami i innymi podmiotami, zarówno na krajowym, jak i międzynarodowym poziomie.

Głównymi celami Stowarzyszenia Przyjaciół Wydziału Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii są:

Integracja środowiska wewnątrz Wydziału poprzez dążenie do stworzenia społeczności akademickiej, sprzyjającej wymianie wiedzy i doświadczeń  pomiędzy pracownikami naukowymi, studentami i doktorantami. Współpraca i dialog są kluczowymi czynnikami rozwoju nauki.

Pobudzenie środowiska wydziałowego do działania poprzez zachęcanie pracowników naukowych, doktorantów oraz studentów do aktywnego zaangażowania się w działania na rzecz wydziału. Stowarzyszenie pragnie wspierać i promować działania, które przyczynią się do współpracy między uczelnią a zewnętrznymi podmiotami.

Pomoc naukowa dla firm, instytucji i organizacji poprzez czerpanie z potencjału Katedr należących do WROiB i oferowanie wsparcia naukowego dla przedsiębiorstw, instytucji i organizacji w rozwiązywaniu bieżących problemów związanych z tematyką badawczą prowadzoną na Wydziale.

Pozyskiwanie grantów, dotacji i innych środków na badania naukowe. Stowarzyszenie aktywnie angażuje się w pozyskiwanie środków finansowych na badania naukowe, dzięki czemu możliwy będzie rozwój działalności naukowej i wspieranie innowacyjności.

Kształtowanie postaw prokulturalnych i prospołecznych. Stowarzyszenie wspiera młodych pracowników, doktorantów oraz studentów w kształtowaniu wartości prokulturowych i prospołecznych.

Inicjowanie działań sprzyjających pozytywnym zmianom w środowisku lokalnym poprzez aktywne zaangażowanie w działania na rzecz pokonywania różnego rodzaju barier i problemów w lokalnym środowisku, przyczyniając się tym samym do pozytywnych zmian.

Stwarzanie warunków do publicznych kontaktów. Stowarzyszenie promuje i wspiera publiczne kontakty z Uczelnią oraz środowiskiem zewnętrznym. Dzięki temu buduje partnerstwa i współpracę, które przyczynią się do wzrostu potencjału naukowego i gospodarczego.

Stowarzyszenia Przyjaciół Wydziału Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii zachęca wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa i aktywnej działalności. „Liczymy na to, że nasze grono członków będzie sukcesywnie rosnąć, a wspólna praca przyniesie efekty w postaci ciekawych projektów badawczych, skierowanych na rozwiązania dla partnerów ze środowiska gospodarczego. Będziemy także dążyć do ciągłego pozyskiwania nowych partnerów, którzy potrzebują wsparcia i rozwiązań, jakie oferuje nasz Wydział” – mówi prof. dr hab. Daniel Lipiński, dziekan WROiB. „Wspólnie wierzymy, że nasza inicjatywa przyczyni się do wzrostu jakości badań naukowych, wspierania innowacyjności i tworzenia pozytywnych zmian w środowisku lokalnym. Dzięki współpracy i zaangażowaniu możemy osiągnąć wiele, dlatego zachęcamy wszystkich do aktywnego udziału i wspólnego działania na rzecz nauki i rozwoju społeczno-gospodarczego” – dodaje Dziekan.

Szczegółowe informacje dotyczące Stowarzyszenia można znaleźć na stronach www.spwroib.pl oraz Facebook Stowarzyszenie Przyjaciół WROIB.

Rzeczniczka prasowa UPP