Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Studenci ułożyli z kwiatów wielkie serce dla ofiar COVID-19 | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Studenci ułożyli z kwiatów wielkie serce dla ofiar COVID-19

Od 26 maja 2021 r., już po raz ósmy w parku przed Operą, podziwiać możemy "Poznańskie Dywany Kwiatowe". Jak co roku, w realizację przedsięwzięcia zaangażowani byli studenci Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu z Koła Naukowego Architektury Krajobrazu. W tym roku ułożyli wielkie serce z napisem #NieZapominajmy.

Organizatorami przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa oraz Zarząd Zieleni Miejskiej w Poznaniu. Za ułożenie   tegorocznego dywanu kwiatowego odpowiadało ośmiu studentów z Koła Naukowego Architektury Krajobrazu (KNAK) Wydziału Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii UPP: Agata Walczak, Weronika Falkowska, Weronika Czeska, Agata Zygmunt, Igor Mihułka, Oliwia Michalczak, Angelika Gryglewicz oraz Karolina Olejniczak.

Projekt VIII Poznańskich Dywanów Kwiatowych stworzyła inż. arch. kraj. Agata Walczak, Wiceprezes KNAK oraz Przewodnicząca Samorządu Studenckiego Wydziału Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii, która była również odpowiedzialna za realizację dywanu. "To symboliczny gest pamięci, solidarności i szacunku dla ofiar pandemii oraz ich bliskich, a także wszystkich tych, którzy walczyli o zdrowie i życie chorych"- komentują swoje dzieło organizatorzy.

Kwiatowy dywan można podziwiać w Parku Adama Mickiewicza w Poznaniu do niedzieli, 30. maja.

Tekst: inż. arch. kraj. Agata Walczak,
Redakcja: Iwona Cieślik, rzeczniczka prasowa UPP

Autor zdjęć: "Poznań z lotu ptaka"