Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Studentka Wydziału Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii laureatką nagrody głównej w konkursie na najlepszą pracę magisterską z zastosowanien Statistica | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Praca mgr Niny Bortnik zatytułowana  „Badanie asocjacji polimorfizmów genu receptora estrogenowego typu alfa (rs2234693) oraz genu apolipoproteiny E (rs429358 i rs7412) z udarem mózgu w populacji polskiej” uzyskała I miejsce w ogólnopolskim XXIV konkursie na najlepszą pracę magisterską i doktorską przygotowaną z zastosowaniem narzędzi statystyki i analizy danych, zawartych w programach z rodziny Statistica, organizowanym przez firmę StstSoft. Promotorem pracy była dr inż. Ewa Bretes z Katedry Biochemii i Biotechnologii Wydziału Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii.

Celem konkursu jest promocja autorów najlepszych prac wykorzystujących metody analizy danych oraz popularyzacja nowoczesnych narzędzi analitycznych zawartych  Grafika konkursu - złoty biret - na najlepsza pracę magisterską z zastosowaniem programu Statistica w programach z rodziny Statistica. Patronat nad konkursem sprawuje Polskie Towarzystwo Statystyczne. W tegorocznej edycji konkursu nadesłano kilkadziesiąt prac pochodzących z różnych dziedzin badań naukowych.

Rzeczniczka prasowa UPP