Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Zespół Szkół Przyrodniczych w Poznaniu Wielkopolską Szkołą Roku 2022 | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Zespół Szkół Przyrodniczych w Poznaniu Wielkopolską Szkołą Roku 2022

13 placówek edukacyjnych i 13 nauczycieli z Wielkopolski zostało nagrodzonych i wyróżnionych podczas gali podsumowującej konkursy o tytuł „Wielkopolska Szkoła Roku” oraz „Wielkopolski Nauczyciel Roku”, organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Nagrodę i zwycięski tytuł w konkursie „Wielkopolska Szkoła Roku” przypadł Zespołowi Szkół Przyrodniczych w Poznaniu, którego organem prowadzącym jest Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.

Uroczysta gala Konkursów odbyła się 21 października w Sali Ziemi MTP w ramach uroczystych obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Zespół Szkół  Przyrodniczych w Poznaniu zajął pierwsze miejsce w konkursie o tytuł „Wielkopolska Szkoła Roku” ex aequo z II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika z Oddziałami Dwujęzycznymi i Międzynarodowymi w Lesznie. Nagrodę finansową oraz statuetkę wręczyli dyrektorowi ZSP Andrzejowi Kabacińskiemu Marszałek Marek Woźniak, Małgorzata Waszak-Klepka, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego oraz Paulina Stochniałek, Członek Zarządu Województwa.

Nauczyciele oraz szkoły, które wyróżniają się innowacyjnością, wysoką jakością nauczania, współpracą ze środowiskiem lokalnym, jak również kształtowaniem wśród uczniów postaw patriotycznych i obywatelskich, otrzymali nagrody finansowe oraz dyplomy i pamiątkowe statuetki. Zwycięskim szkołom przyznano nagrody w wysokości 20 tys. zł, laureaci otrzymają po 10 tys. zł, a wyróżnione placówki po 7,5 tys. zł.

Samorząd Województwa Wielkopolskiego organizuje konkursy o tytuł „Wielkopolska Szkoła Roku” oraz „Wielkopolski Nauczyciel Roku” już od sześciu lat. W tej edycji wpłynęło łącznie 158 wniosków, z czego 84 wnioski w konkursie Wielkopolska Szkoła Roku i 74 wnioski w konkursie Wielkopolski Nauczyciel Roku.

Podczas uroczystości wręczono również Odznaki Honorowe „Za Zasługi dla województwa wielkopolskiego”, wśród odznaczonych był wicedyrektor Zespołu Szkół Przyrodniczych w Poznaniu Jacek Michalski.

Rzeczniczka prasowa UPP

Fot. UMWW