Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Zootechnika oraz technologia żywności i żywienie człowieka UPP najlepszymi w Polsce | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Zootechnika oraz technologia żywności i żywienie człowieka UPP najlepszymi w Polsce

Kierunki zootechnika prowadzona na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach UPP oraz technologia żywności i żywienie człowieka prowadzona na Wydziale Nauk o Żywności i Żywieniu UPP ponownie ocenione zostały jako najlepsze w Polsce według Rankingu Kierunków Studiów Perspektywy 2023. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu w kategorii uczelnie rolnicze w tym roku uplasował się na najwyższym podium równolegle z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu oraz Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

 

Ranking przygotowany został przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” już po raz 24. W Rankingu Kierunków Studiów oceniono w tym roku 74 kierunki.   Niekwestionowanym liderem w swojej kategorii piąty rok z rzędu pozostaje zootechnika prowadzona na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach UPP. Także technologia żywności i żywienie człowieka prowadzona na Wydziale Nauk o Żywności i Żywieniu UPP, w kategorii kierunki o żywieniu i żywności, okazała się drugi rok z rzędu najlepszą w Polsce. Na podium znalazły się również kolejne kierunki prowadzone na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu - wysokie drugie miejsca zajęły kierunki rolnicze i leśne oraz na trzecim miejscu w swojej grupie uplasowało się ogrodnictwo. Natomiast w pierwszej dziesiątce w swoich kategoriach znalazły się następujące kierunki UPP: architektura krajobrazu (4), dietetyka (5) ochrona środowiska (6), biotechnologia (7), biologia (8), inżynieria środowiska (9) oraz ekoenergetyka (10).

W Rankingu Szkół Wyższych Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu zajął pierwsze miejsce w kategorii uczelni rolniczych (wraz z UWPr i SGGW) i 30. miejsce wśród wszystkich uczelni akademickich w kraju. Ranking Uczelni Akademickich uwzględnia 30 wskaźników zgrupowanych w siedem kryteriów: Prestiż, Absolwenci na rynku pracy, Potencjał naukowy, Innowacyjność, Efektywność naukowa, Warunki kształcenia i Umiędzynarodowienie. Jego metodologię opracowuje Kapituła pod przewodnictwem prof. Michała Kleibera, b. prezesa Polskiej Akademii Nauk.

 

Iwona Cieślik
Rzeczniczka prasowa UPP

WYDZIAŁY