Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Kolejne sukcesy Studenckiego Koła Naukowego Zootechników i Biologów | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Kolejne sukcesy Studenckiego Koła Naukowego Zootechników i Biologów

Podczas Międzynarodowego Sympozjum Studenckich Kół Naukowych „Środowisko-Roślina-Zwierzę-Produkt” studenci z Koła Naukowego Zootechników i Biologów Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i  Nauk o Zwierzętach zostali zwycięzcami Sekcji Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki.

Podczas Sympozjum zorganizowanym przez Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie 15 kwietnia 2021 r.. Pani inż. Joanna Kowalska  otrzymała I miejsce (sesja referatowa) za wygłoszenie referatu pt. "Określenie optymalnego momentu rozpoczęcia eksploatacji hodowli wazonkowca białego (Enchytraeus albidus)". Autorzy: Joanna Kowalska, Roksana  Wachowiak, Katarzyna Hetmańczyk, Małgorzata Badura, Marcelina Chudyk SKN ZiB, Sekcja Żywienia Zwierząt Monogastrycznych i Amatorskich.
Pani inż. Roksana Wachowiak zajęła I miejsce (sesja posterowa) za wygłoszenie pracy pt. "Ocena mikrobiologiczna jakości pełnotłustych mączek z owadów". Autorzy: Roksana Wachowiak, Zuzanna Mikołajczak, Joanna Kowalska, Jakub Ziarnik, Małgorzata Badura, Marcelina Chudyk. SKN ZiB, Sekcja Żywienia Zwierząt Monogastrycznych i Amatorskich.

Jako Opiekun SKN ZiB oraz współopiekun nagrodzonej Sekcji jestem dumny z osiągnięć naszych studentów i serdecznie im gratuluję, życząc dalszych sukcesów”- mówi dr inż. Bartosz Kierończyk opiekun SKN Zootechników i Biologów,  Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach. – „Jednocześnie chciałbym zachęcić do aktywizacji studentów i ich wsparcia w czasie uczestnictwa w sympozjach i konferencjach poza murami naszej Uczelni. Jak widać to przynosi efekty”.

Rzeczniczka prasowa UPP