Kwiecień 2019

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu jest gotowy na nowe wyzwania

Wraz z Nowym Rokiem 2019 zakończyły się ostatnie prace związane z uruchomieniem zamówionych przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu modułów zmodyfikowanego zintegrowanego systemu informatycznego zarządzania uczelnią. Wdrożone funkcjonalności pozwalają na osiągnięcie przez UPP pełnej sprawności operacyjnej w kluczowych dla uczelni obszarach obejmujących obsługę toków studiów, zarządzanie kadrami oraz częściowo zarządzanie majątkiem uczelni.  Studenci od 1 października uzyskali natomiast dostęp m.in.

XXVIII POSIEDZENIE SENATU UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO W POZNANIU

Podczas obrad Senat podjął kilka istotnych uchwał.

Pierwsza z nich dotyczyła nadania – na wniosek Rady Wydziału Leśnego - prof. dr. hab. Hubertowi Hasenauerowi tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

W dalszej kolejności podjęto uchwałę w sprawie wytycznych dla rad wydziałów dotyczących dostosowywania programów studiów prowadzonych na UPP do wymagań określonych w ustawie Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

II Bieg im. Augusta hr. Cieszkowskiego

W malowniczym okolicach Wierzenicy (gmina Swarzędz) odbędzie się II Bieg im. hr. Augusta Cieszkowskiego na dystansie 5 kilometrów.
Dla dzieci odbędą się biegi towarzyszące (zapisy na miejscu). Pierwsza edycja biegu wpisała się w obchody 380 lat Swarzędza i 865 lat Wierzenicy.
Patronat sprawuje burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek. Bieg odbywa się pod egidą "Biegaj i Zwiedzaj" wpisuje w Jubileusz 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego, w skład którego wchodził obecny Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, którego Patronem jest August hr. Cieszkowski.

Wyróżniona praca magisterska absolwentki UPP

Wsród wyróżnionych prac magisterskich znalazła się praca przygotowana przez Panią Bernadetę Pietrzak, absolwentkę Wydziału Rolnictwa i Bioinżynierii pt. " Przygotowanie konstrukcji genowej do celowego wyciszenia genu cyklofiliny z zastosowaniem metod CRISPR", wykonana pod merytoryczna opiką Pani dr hab. inż. Katarzyny Nuc.

Pani magister i Pani Promotor serdecznie gratulujemy.

Konferencja prasowa dotycząca głównych obchodów 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego

Rektorzy czterech świętujących uczelni przybliżyli zgromadzonym mediom zaplanowane eventy i wspólne przedsięwzięcia zapraszając wszystkich mieszkańców Poznania do wzięcia udziału w tych niezwykłych uroczystościach.

JM Rektor Uniwersytetu im. A.  Mickiewicza w Poznaniu – prof. dr hab. Andrzej Lesicki przekazał informacje m.in. o rocznicowych uchwałach Senatu RP i Rady Miasta dotyczących 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego oraz o planowanej współpracy uczelni w strukturach dopuszczanych przez ustawę 2.0.

Dzień Sportu Uniwersytetu Poznańskiego

Zapraszamy studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu i Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu do zapisywania się na zawody sportowe, które odbędą się 8 maja na Kampusie UAM na Morasku.

Program i rejestracja znajdują się na stronie: https://dziensportu.amu.edu.pl

Półmaraton 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego za nami!

Z nieoficjalnych danych wynika, że w historycznym Półmaratonie 100-lecia UP wzięło udział 487 zawodników. Najliczniejszą kategorię stanowili absolwenci – 139 biegaczy oraz aktualni studenci – 82 osoby. Absolwentek wystartowało 76, natomiast studentek – 71. Swoje uczelnie reprezentowali także pracownicy – na metę przybiegło w sumie 86 zawodników, kobiet i mężczyzn. W kategorii „Przyjaciel Uniwersytetu” wystartowało 33 biegaczy i biegaczek, m.in. z Klubu Biegacza Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Politechniki Poznańskiej oraz Uniwersytetu im.

Niezwykły Koncert Jubileuszowy Zespołu Pieśni i Tańca „Łany” im. Wiesława Kaszubkiewicza

Galę rozpoczął JM Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu prof. dr hab. Jan Pikul, podkreślając, iż: "Dzisiejszy koncert jest wpisany w szereg wydarzeń związanych z pięknym Jubileuszem 100.lecia Uniwersytetu Poznańskiego, a tym samym 100.lecia Akademickich Studiów Rolniczo-Leśnych".

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu na misji edukacyjnej w Indiach

Nasza delegacja brała udział w międzynarodowych targach edukacyjnych EDUEXPOS, na narodowym stoisku „Ready, Study, GO! Poland”. Byliśmy w Mumbaju, Chennai, Bangalore oraz w New Delhi. Nasza drużyna UPP reprezentowała uczelnię w The Cathedral and John Connon Senior School w Mumbaju oraz na Uniwersytecie Delhijskim. Mieliśmy także przyjemność spotkać się z Konsulem Generalnym Damianem Irzykiem oraz z Ambasadorem RP Adamem Burakowskim.