Październik 2019

WYDZIAŁ MEDYCYNY WETERYNARYJNEJ I NAUK O ZWIERZĘTACH PODPISAŁ POROZUMIENIE Z UNIWERSITY OF PAHLAWAN TUANKU TAMBUSAI W INDONEZJI

Delegacja z Uniwersity of Pahlawan Tuanku Tambusai w Indonezji z udziałem Rektora prof. dr. h. Amir Luthfi 28 października 2019 r. złożyła wizytę na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach. Podczas wizyty podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy indonezyjskim Uniwersytetem a Wydziałem Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach. Przedmiotem porozumienia jest przede wszystkim współpraca naukowa i wymiana studencka.

INNOWACYJNE PRODUKTY ŻYWNOŚCIOWE DLA KLIENTÓW 65+

Projekt „Laboratoria Zaangażowania Konsumentów” jest częścią międzynarodowego przedsięwzięcia „RIS Consumer Engagement Labs” stymulującego powstawanie innowacji na rynku rolno-spożywczym i finansowanego przez EIT Food. EIT Food to część europejskich ram Wspólnoty Wiedzy i Innowacji działających w całej Europie na rzecz podniesienia poziomu innowacyjności sektora rolno-spożywczego. EIT Food realizuje m.in.

JĘZYKOWE KURSY KOMERCYJNE

Studium Języków Obcych Uniwersytetu Przyrodniczego organizuje kursy komercyjne z języka angielskiego i  języka niemieckiego.

Kursy  skierowane są do studentów  i pracowników naszej uczelni oraz osób spoza uczelni.

Zajęcia w grupach 12 osobowych.10 spotkań, 2x 45 min (1,5 godz. zegarowej).

Odpłatność  za 20 h wynosi 200 zł ( w przypadku grupy 12 osobowej). W przypadku grup mniejszych opłata będzie  proporcjonalnie wyższa.

OFERTA:

ANNA ZIELIŃSKA-KRYBUS UHONOROWANA TYTUŁEM AMBASADORA MIĘDZYNARODOWYCH TARGÓW KSIĄŻKI W KRAKOWIE

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie to bez wątpienia wydarzenie wyjątkowe na kulturalnej mapie Polski. Uznawane za największą imprezę branży wydawniczo-księgarskiej w kraju, gromadzą co roku setki wydawców, najlepszych autorów oraz kilkadziesiąt tysięcy miłośników książek. Wśród wystawców nie mogło zabraknąć Wydawnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Zgłoszenia na Noc Naukowców 2020

Tematem przewodnim chcemy uczynić hasło: "Jak naukowcy uczą nas każdego dnia żyć ekologicznie i ratować Ziemię"

Jeśli projekt uzyska dofinasowanie, to pierwsza edycja Nocy Naukowców odbędzie się 25 września 2020 roku.

Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego zainteresowanych naukowców, doktorantów oraz studentów.

Inauguracyjne posiedzenie Rady Naukowej Upp

Rada Naukowa Uniwersytetu to całkowicie nowe gremium opiniodawczo-doradcze powołane przez Rektora, zgodnie z zapisami nowego Statutu oraz Ustawy  Prawo o szkolnictwie wyższym  i nauce. W jej skład wchodzą: prorektor właściwy ds. nauki, jako przewodniczący, wszyscy prodziekani ds. nauki, przewodniczący wszystkich rad naukowych dyscyplin oraz kierownik Działu Nauki. W pierwszym posiedzeniu uczestniczyli również Rektor, wszyscy Prorektorzy oraz Dziekani Wydziałów.

XXXIII POSIEDZENIE SENATU UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO W POZNANIU

23 października 2019 r. odbyło się XXXIII posiedzenie Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Przed rozpoczęciem obrad JM Rektor, prof. dr hab. Jan Pikul złożył wyrazy uznania i wręczył list gratulacyjny prof. dr. hab. Damianowi Józefiakowi z okazji nadania przez Prezydenta RP tytułu profesora. Pan prof. dr. hab. Damian Józefiak jest kierownikiem Katedry Żywienia Zwierząt na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach UPP.