Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Obchody 90-urodzin prof. dra hab. Tadeusza Calińskiego | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Obchody 90-urodzin prof. dra hab. Tadeusza Calińskiego

Obchody 90-urodzin prof. dra hab. Tadeusza Calińskiego podczas konferencji - 48 Międzynarodowe Colloquium Biometryczne.

W Kolegium Rungego 11 września br. odbyły się pod honorowym patronatem JM Rektora prof. dra hab. Jana Pikula uroczystości związane z 90-urodzinami profesora dra. hab. Tadeusza Calińskiego, doktora honoris causa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W uroczystościach brali udział członkowie rodziny profesora Calińskiego, jego małżonka Maria oraz córka i syn z rodzinami. W Kolegium Rungego zebrali się przedstawiciele ponad dwudziestu instytucji naukowych krajowych i zagranicznych. Swoją obecnością zaszczycił obchody urodzin Jubilata Prorektor UPP prof. dr hab. Cezary Mądrzak, JM Rektorzy poprzednich kadencji prof. dr hab. Jerzy Pudełko i prof. dr hab. Grzegorz Skrzypczak.

Uroczystości uświetnił koncert fortepianowy w wykonaniu Piotra Szychowskiego i prezentacja osiągnięć i dorobku Jubilata. W znakomitej scenerii Kolegium Rungego rozbrzmiewały utwory Fryderyka Chopina: nokturn, trzy walce i polonez. Po odśpiewaniu Co Najmniej Stu Lat, odczytaniu adresów, złożeniu życzeń i wzniesieniu toastu, dysputom, koleżeńskim rozmowom, gawędom przy kawie czy herbacie nie było końca.