Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Rozporządzenie ws. dyscyplin - komunikat prasowy MNiSW | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Rozporządzenie ws. dyscyplin - komunikat prasowy MNiSW

Temat dyscyplin naukowych interesuje całe środowisko akademickie, dlatego projekt rozporządzenia w sprawie dyscyplin naukowych był szeroko dyskutowany na każdym etapie i powstawał w duchu dialogu oraz współpracy. Rozporządzenie zostało w ubiegłym tygodniu podpisane przez wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina.

Nowy podział dyscyplin to przede wszystkim dostosowanie klasyfikacji dyscyplin do standardów międzynarodowych, możliwość uczciwej oceny działalności naukowej i odejście od sztucznego zawężania badań. Na etapie wdrażania Konstytucji dla Nauki i publikacji kolejnych aktów wykonawczych pamiętamy o środowisku akademickim, dla którego i z którym tworzymy reformę szkolnictwa wyższego i nauki w Polsce.

Komunikat o podpisaniu rozporządzenia (w załączeniu)

Tabela uwzględniająca nowy podział dyscyplin (w załączeniu)

Rozporządzenie wchodzi w życie 1 października 2018 roku.

Pytania na temat ustawy można kierować na adres e-mail: konstytucjadlanauki@nauka.gov.pl

ródło: Zespół ds. Informacji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego