PoMost publicznych uczelni poznańskich

12 października 2023 roku podpisano wyjątkowe porozumienie wszystkich publicznych uczelni poznańskich, w tym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, ws. projektu PoMost. To pionierska inicjatywa umożliwiająca studentom uczelni sygnatariuszy realizację wybranych zajęć dydaktycznych na dowolnej uczelni publicznej w Poznaniu.

Jest to pierwszy tego typu projekt w Polsce. Daje on studentom dużo większe możliwości rozwoju i poszerzania horyzontów. Projekt PoMost pozwoli studentom poznańskich uczelni     publicznych nie tylko zdobywać wiedzę w swojej dziedzinie, ale także eksplorować obszary, które wydawały się wcześniej niedostępne na macierzystym uniwersytecie. To okno do odkrywania nowych pasji i zainteresowań, które mogą kształtować ich przyszłość. Wymiana jest możliwa dla studentów pierwszego i drugiego stopnia, oraz jednolitych studiów magisterskich.

Program PoMost to kolejny krok w integracji akademickiego Poznania i dowód, że publiczne uczelnie poznańskie mogą działać razem w duchu harmonii i wzajemnej inspiracji. Wspólna inicjatywa stawia na pierwszym miejscu rozwijanie potencjału każdego studenta.

Szczegóły programu dostępne są na każdej uczelni będącej sygnatariuszem porozumienia, tj. Akademii Muzycznej im I. J. Paderewskiego w Poznaniu, Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu, Politechnice Poznańskiej, Uniwersytecie Artystycznym im. M. Abakanowicz w Poznaniu, Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytecie Medycznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu i Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.