Lipiec 2018

DOKTORANTKA UPP WICEMISTRZYNIĄ ŚWIATA W TAJSKIM BOKSIE

Zdjęcia: Dawid Zięba- Polski Związek Muay Thai

W Pattaya w Tajlandii w dniach 23-29.07 odbyły się Akademickie Mistrzostwa Świata Muaythai FISU 2018 (World University Muaythai Championships 2018), w których wzięła udział 3-osobowa Reprezentacja Polski. Skromna, ale za to bardzo silna, bowiem znalazły się w niej najbardziej utytułowani obecnie polscy zawodnicy włącznie z Natalią Leciejewską, doktorantką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o zwierzętach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Konkurs na „Hasło towarzyszące obchodom 100-lecia Akademickich Studiów Rolniczo-Leśnych”

Konkurs trwa od  27 lipca do 17 sierpnia 2018 r. Zgłoszenia należy przesyłać na adres marketing@up.poznan.pl. Ogłoszenie wyników nastąpi nie później niż 24 sierpnia br.

Do konkursu mogą przystąpić przedstawiciele społeczności akademickiej Uczelni. Każda osoba może zgłosić tylko jedno hasło. Dopuszcza się także udział osób, którzy uczestniczyli w jego pierwszej turze.

Studia dualne UPP z dofinansowaniem od NCBR

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu dzięki wysokiemu dofinansowaniu uzyskanemu w konkursie o środki unijne, wkrótce rozpoczyna realizację pierwszych kierunków w ramach studiów dualnych. Od lat mówi się o konieczności upraktycznienia kierunków studiów, które obecnie w przeważającej większości realizowane są o profilu ogólnoakademickim, nawet jeśli wydział posiada bardzo dobre relacje z pracodawcami.

Studenci UPP laureatami programu Diamentowy Grant

Diamentowy Grant, który przeznaczony jest dla absolwentów studiów licencjackich lub studentów po trzecim roku jednolitych studiów magisterskich, którzy prowadzą badania naukowe i jest jednym z najbardziej prestiżowych programów Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla młodych badaczy. Laureaci programu nie tylko otrzymują pieniądze na realizację swoich badań, ale mogą też skrócić ścieżkę kariery naukowej.

Birety zostały rzucone – Absolutoria 2018

W miniony weekend (30.06-1.07)  w obecności władz rektorskich, dziekańskich, promotorów, rodzin i znajomych, spotkali się studenci kończący studia, aby symbolicznie pożegnać się z Uczelnią. „Dzisiejsza uroczystość to zwieńczenie wspólnych starań tych, którzy nauczają i tych, którzy wiedzę tę przyjmują, aby nasz kraj i region został wzmocniony w wysoko wykwalifikowanych, właściwie przygotowanych do wykonywania zawodu, pełnych inicjatywy młodych ludzi” – mówił podczas uroczystości prof. dr hab.

Zakończenie Edycji 2018 TopMinds

Program szkoleniowo-mentoringowy stworzony z myślą o ambitnych studentach i doktorantach z polskich uczelni  – to założenia Top Minds, wspólnej inicjatywy Stowarzyszenia Top 500 Innovators i Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta. Podczas uroczystego zakończenia TopMinds 2018, które odbyło się 26 czerwca 2018 roku w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, uczestnicy odebrali dyplomy ukończenia programu, a zwycięskie zespoły zostały nagrodzone.

50-lat od ukończenia studiów wyższych

41 absolwentów Wydziału Leśnego ówczesnej Wyższej Szkoły Rolniczej w Poznaniu świętowało swoją rocznicę odbierając odnowione dyplomy z rąk JM Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu prof. dra hab. Jana Pikula, Prorektora ds. Kadr i Rozwoju Uczelni prof. dra hab. Romana Gornowicza oraz Dziekana Wydziału Leśnego prof. dra hab. Piotra Łakomego.