Wszystkie Aktualności

„CERTYFIKAT” JAKOŚCI OWOCÓW Z PRZYBRODY - 2019 ROK

Rolniczo – Sadownicze Gospodarstwo Doświadczalne Przybroda ponownie uzyskało Certyfikat Integrowanej Produkcji z tegorocznych zbiorów jabłek, pomimo suszy i kolejnego trudnego sezonu. Jest to potwierdzenie prawidłowego prowadzenia produkcji sadowniczej i uzyskania wysokiej jakości owoców, których ze względu na przemienność owocowania oraz niekorzystne warunki pogodowe jest o ok. 35% mniej w porównaniu z rokiem ubiegłym.

ZałącznikRozmiar
Image icon CERTYFIKAT IP.jpg551.93 KB

Koło Rolników ze 100-letnim stażem

Uroczystość, która odbyła się w Sali Biocentrum UPP, rozpoczęło wystąpienie Dziekan Wydziału Rolnictwa i Bioinżynierii prof. dr hab. Anny Kryszak, która pełniła swego czasu rolę opiekuna Koła Naukowego Rolników. Pokreśliła iż, działalność Koła powiązana jest nieodłącznie z Wydziałem Rolnictwa i Bioinżynierii, który również obchodzi w tym roku 100-lecie swego istnienia.

Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe „Innowacje w gospodarowaniu na użytkach zielonych – w teorii i w praktyce”

Organizatorami spotkania były Katedra Łąkarstwa i Krajobrazu Przyrodniczego UP w Poznaniu oraz Polskie Towarzystwo Łąkarskie. Sympozjum zostało objęte honorowym patronatem prof. dr hab. Anny Kryszak - Dziekan Wydziału Rolnictwa i Bioinżynierii UP w Poznaniu i jako wydarzenie uczelniane wpisało się w obchody 100-lecia akademickich studiów rolniczo-leśnych w Poznaniu.

WYDZIAŁ MEDYCYNY WETERYNARYJNEJ I NAUK O ZWIERZĘTACH PODPISAŁ POROZUMIENIE Z UNIWERSITY OF PAHLAWAN TUANKU TAMBUSAI W INDONEZJI

Delegacja z Uniwersity of Pahlawan Tuanku Tambusai w Indonezji z udziałem Rektora prof. dr. h. Amir Luthfi 28 października 2019 r. złożyła wizytę na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach. Podczas wizyty podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy indonezyjskim Uniwersytetem a Wydziałem Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach. Przedmiotem porozumienia jest przede wszystkim współpraca naukowa i wymiana studencka.

INNOWACYJNE PRODUKTY ŻYWNOŚCIOWE DLA KLIENTÓW 65+

Projekt „Laboratoria Zaangażowania Konsumentów” jest częścią międzynarodowego przedsięwzięcia „RIS Consumer Engagement Labs” stymulującego powstawanie innowacji na rynku rolno-spożywczym i finansowanego przez EIT Food. EIT Food to część europejskich ram Wspólnoty Wiedzy i Innowacji działających w całej Europie na rzecz podniesienia poziomu innowacyjności sektora rolno-spożywczego. EIT Food realizuje m.in.

ANNA ZIELIŃSKA-KRYBUS UHONOROWANA TYTUŁEM AMBASADORA MIĘDZYNARODOWYCH TARGÓW KSIĄŻKI W KRAKOWIE

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie to bez wątpienia wydarzenie wyjątkowe na kulturalnej mapie Polski. Uznawane za największą imprezę branży wydawniczo-księgarskiej w kraju, gromadzą co roku setki wydawców, najlepszych autorów oraz kilkadziesiąt tysięcy miłośników książek. Wśród wystawców nie mogło zabraknąć Wydawnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Inauguracyjne posiedzenie Rady Naukowej Upp

Rada Naukowa Uniwersytetu to całkowicie nowe gremium opiniodawczo-doradcze powołane przez Rektora, zgodnie z zapisami nowego Statutu oraz Ustawy  Prawo o szkolnictwie wyższym  i nauce. W jej skład wchodzą: prorektor właściwy ds. nauki, jako przewodniczący, wszyscy prodziekani ds. nauki, przewodniczący wszystkich rad naukowych dyscyplin oraz kierownik Działu Nauki. W pierwszym posiedzeniu uczestniczyli również Rektor, wszyscy Prorektorzy oraz Dziekani Wydziałów.

XXXIII POSIEDZENIE SENATU UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO W POZNANIU

23 października 2019 r. odbyło się XXXIII posiedzenie Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Przed rozpoczęciem obrad JM Rektor, prof. dr hab. Jan Pikul złożył wyrazy uznania i wręczył list gratulacyjny prof. dr. hab. Damianowi Józefiakowi z okazji nadania przez Prezydenta RP tytułu profesora. Pan prof. dr. hab. Damian Józefiak jest kierownikiem Katedry Żywienia Zwierząt na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach UPP.