Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility NASI NAUKOWCY STYPENDYSTAMI W PROGRAMIE IM. BEKKERA OGŁOSZONEGO PRZEZ NARODOWĄ AGENCJĘ WYMIANY AKADEMICKIEJ | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Dr Anna Kubicka z Instytutu Zoologii, Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach oraz dr inż. Daniel Gebler z Katedry Ekologii i Ochrony Środowiska, Wydział Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej zostali stypendystami w Programie im. Bekkera.

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej poinformowała o rozstrzygnięciu konkursu w ramach Programu im. Bekkera. Stypendia pokrywające koszty pobytu w renomowanych ośrodkach naukowych za granicą otrzyma 156 najlepszych naukowców.

Wniosków w naborze złożonych zostało 519, spośród wyłonionych do finansowania największa grupa to badacze nauk przyrodniczych (68), społecznych (37) oraz nauk inżynieryjnych i technicznych (32). Z kolei cieszące się największą popularnością kierunki wyjazdów to Stany Zjednoczone (41), Niemcy (21), Wielka Brytania (16), Włochy (12) i Australia (11).

Dr Anna Kubicka projekt „Analysis of directional asymmetry in the lower limbs of hunter-gatherers, farmers and urbanised populations” realizować będzie w  Museum National d'Histoire Naturelle we Francji, natomiast dr inż. Daniel Gebler projekt „Utilising big data from river monitoring in freshwater ecological research” na Universidade de Lisboa w Portugali.

Celem Programu im. Bekkera jest zwiększenie mobilności międzynarodowej polskich naukowców i nauczycieli akademickich poprzez umożliwienie im prowadzenia badań naukowych lub zajęć dydaktycznych w najlepszych zagranicznych ośrodkach na całym świecie. Wyjazdy trwające od 3 do 12 miesięcy pozwolą im na pobyt w uznanych zespołach naukowych, realizację projektów wspólnie z wybitnymi naukowcami z zagranicy i nawiązanie długofalowej współpracy.

Szczegółowa lista beneficjentów programu im. Bekkera dostępna jest tutaj.

Iwona Cieślk
Rzecznik prasowy UPP