Sesja naukowa "Granice badań naukowych”

Przedstawiciele różnych dyscyplin nauki spotkali się 21 maja w Kolegium Rungego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu  na sesji naukowej "Granice badań naukowych”. Spotkanie zorganizowane zostało przez Duszpasterstwo Pracowników Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, a poświęcone było etycznym i normatywnym problemom badań naukowych. Słowo wstępne wygłosił prof. dr hab. Jan Pikul, Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Następnie swoje wystąpienia mieli prof. dr hab. n. med. Michał Witt, Dyrektor Instytutu Genetyki Człowieka Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu „Badania genetyczne człowieka: na jakie pytania mogą dać odpowiedź? oraz ks. dr Adam Sikora z Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu „Etyczne granice badań – szacunek czy ograniczenie?”.

Rzecznik prasowy UPP