UPP LAUREATEM NAGRODY WAWRZYNY PRACY ORGANICZNEJ

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu znalazł się w gronie laureatów nagrody Wawrzyny Pracy Organicznej 2019. Wyróżnienie to przyznawane jest przez Unię Wielkopolan osobom i organizacjom, które swoim wkładem inicjują rozwój gospodarczy, kulturowy i społeczny Wielkopolski.

Wręczenie nagród odbyło się 11 kwietnia 2019 r. podczas VIII Gali Dni Pracy Organicznej „WOLNA-WIELKA-ORGANICZNA” w Sali Białej Bazaru Poznańskiego. W imieniu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu statuetkę odebrał prof. dr hab. Roman Gornowicz, Prorektor ds. Kadr i Rozwoju Uczelni.

Wawrzyny Pracy Organicznej przyznawane są w sześciu kategoriach: Wawrzyn Honorowy, Wawrzyn im. Emilii Sczanieckiej, Wawrzyn – Praca na rzecz wspólnot lokalnych, Wawrzyn  – Kultura, Wawrzyn  – Edukacja oraz Wawrzyn- Partnerska formuła budowania gospodarki. W tym roku zgłoszono do Wawrzynu Pracy Organicznej 78 kandydatur. W marcu 2019 roku kapituła pod przewodnictwem prof. Pawła Łączkowskiego podjęła decyzję o przyznaniu 10 Wawrzynów Pracy Organicznej w 5 kategoriach.  Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu otrzymał wyróżnienie w kategorii edukacja.

Rzecznik prasowy UPP